Blog - razmišljanja piratov o: Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov
Novi internet: Monopol velekorporacij, lažnih novic in popolna cenzura parodij
7. junij, 2019 - Omejevanje akterjev, kot so neodvisni raziskovalci, novinarji, amaterji in podjetja, ki bi lahko z lahkoto uporabljali te obetavne raziskovalne metode in onemogočanje, da bi raziskovalne inštitucije komercializirale svoje preboje - bo imelo uničujoč učinek na odkritja v javnem interesu.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Efektivna transparentnost❯Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Javno financirano mora biti javno dostopno❯Spodbujanje zagonskih podjetij, tehnologij prihodnosti in ustvarjanja novih delovnih mest❯Pirati po kongresu: Žvižgači, UTD in resnična socialna država
30. avgust, 2018 - Časi pred nami so neprimerljivi s katerim koli delom človeške zgodovine. Tehnološki napredek vedno hitreje prinaša družbene spremembe, kot si jih še pred tridesetimi leti nismo mogli niti predstavljati. Našo družbo čaka velika prelomnica: konec tradicionalnega koncepta dela.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Postavimo zdrave temelje za dolgoročen razvoj Slovenije❯Spodbujanje zagonskih podjetij, tehnologij prihodnosti in ustvarjanja novih delovnih mest❯Proaktivna socialna država❯Efektivna transparentnost države in zaščita žvižgačev❯Zakaj so “piratske tematike” odločilne za našo prihodnost?
19. december, 2018 - Če vas skrbi dolgoročno preživetje in prihodnost Slovenskega naroda, se ne sekirajte glede angleščine v šoli in “islamske invazije”. Če zaradi avtomatizacije ne bo več delovnih mest in zaradi tehnološkega zaostanka ne bo dovolj denarja za UTD in posledično hrano, bo vse ostalo povsem nepomembno.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Reforma monopola nad avtorskimi deli❯Odprti standardi in prosti formati❯Svobodna programska oprema❯Privatizacija in upravljanje podjetij v državni lasti❯Ključna infrastruktura❯Prostotrgovinski sporazumi❯Univerzalni temeljni dohodek❯“Za Ptuj bi Piratska stranka največ naredila z bojem proti korupciji”
11. julij, 2018 - Luka Kopše je 16-letni Ptujčan. Je odličnjak na II. Gimnaziji Maribor in je še nedavno začel z jadralnim letalstvom, freelancingom in esperantom. Junija letos se je včlanil v Piratsko stranko Slovenije in od takrat v njej aktivno sodeluje.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Spoštovanje človekovih pravic❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Efektivna transparentnost❯Ključna infrastruktura❯Naš najmlajši pirat: Politika ni debatiranje ob kavici
11. julij, 2018 - Moj vstop v Piratsko stranko in zanimanje za politiko sta se začela s proučevanjem delovanja države in vseh težav, ki nas kot družbo pestijo. Sčasoma sem razvil določena mnenja, ki temeljijo na dejstvih in načelih razsvetljenstva, občasno pa sem razmišljal tudi, kako izboljšati življenje.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Spoštovanje človekovih pravic❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Država in njeni javni servisi❯Kdo je glasoval za širjenje pooblastil policistov?
11. julij, 2018
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Spoštovanje človekovih pravic❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Država in njeni javni servisi❯Infografika: Redarji in Policisti
6. maj, 2018
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Spoštovanje človekovih pravic❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Država in njeni javni servisi❯Piratska Islandija na obzorju!
12. julij, 2018
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Efektivna transparentnost❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Država in njeni javni servisi❯Smo v Sloveniji že v 21. stoletju?
12. julij, 2018 - Piše se leto 2015, pa je res tako? Istospolni, katerih spolna usmerjenost je osebna stvar, državne ustanove še kar obravnavajo drugače.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Spoštovanje človekovih pravic❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Prisluškovanje 21. stoletja ne enačite s tistim v 90. letih
12. julij, 2018 - Zakonodajalci in nadzorni jastrebi pogosto predstavljajo množično internetno prestrezanje podatkov v realnem času zgolj kot »prilagoditev na novo tehnologijo« in se poskušajo pretvarjati, da ne pomeni nič drugega, kot je pomenilo v analognem svetu. To ni le zavajajoče, je popolna izmišljotina in očitna laž.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Spoštovanje človekovih pravic❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯