Blog - razmišljanja piratov o: Svoboden, nevtralen in hiter internet
Novi internet: Monopol velekorporacij, lažnih novic in popolna cenzura parodij
7. junij, 2019 - Omejevanje akterjev, kot so neodvisni raziskovalci, novinarji, amaterji in podjetja, ki bi lahko z lahkoto uporabljali te obetavne raziskovalne metode in onemogočanje, da bi raziskovalne inštitucije komercializirale svoje preboje - bo imelo uničujoč učinek na odkritja v javnem interesu.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Efektivna transparentnost❯Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Javno financirano mora biti javno dostopno❯Spodbujanje zagonskih podjetij, tehnologij prihodnosti in ustvarjanja novih delovnih mest❯Obdukcija Bogovičevih zablod
16. januar, 2019 - Spremembe, ki jih podpirajo politiki Bogovičevega kova, so voda na mlin ameriškim spletnim koncernom, saj bodo njihove monopole strahovito okrepile, uničile vso (evropsko) konkurenco in korporivitizirale kulturo.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Reforma monopola nad avtorskimi deli❯Odprti standardi in prosti formati❯Svobodna programska oprema❯Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Zakaj so “piratske tematike” odločilne za našo prihodnost?
19. december, 2018 - Če vas skrbi dolgoročno preživetje in prihodnost Slovenskega naroda, se ne sekirajte glede angleščine v šoli in “islamske invazije”. Če zaradi avtomatizacije ne bo več delovnih mest in zaradi tehnološkega zaostanka ne bo dovolj denarja za UTD in posledično hrano, bo vse ostalo povsem nepomembno.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Reforma monopola nad avtorskimi deli❯Odprti standardi in prosti formati❯Svobodna programska oprema❯Privatizacija in upravljanje podjetij v državni lasti❯Ključna infrastruktura❯Prostotrgovinski sporazumi❯Univerzalni temeljni dohodek❯Prihaja glasovanje o dolgočasni temi, ki je odločilno za našo prihodnost
10. julij, 2018 - Sicer nujno potrebna reforma, je bila na žalost že od samega začetka močno pod vplivom založniškega lobija in je posledično napisana predvsem z mislijo na zaščito zaslužkov velikih korporacij, medtem ko nas uporabnike, male avtorje/producente/izvajalce, učitelje, študente/dijake in raziskovalce, prepušča usodi.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Reforma monopola nad avtorskimi deli❯Odprti standardi in prosti formati❯Svobodna programska oprema❯Izobraževanje❯Znanost in raziskovanje❯Kako razložimo nevtralnost interneta?
11. julij, 2018 - Ponovno se razglablja o pojmu, ki je mnogim dandanes še vedno uganka: nevtralnost interneta. Pomembno je, da vsi razumemo, zakaj je le-ta tako pomembna.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Spoštovanje človekovih pravic❯Gospodarstvo❯Anonimnost in pravica do neoviranega iskanja informacij
12. julij, 2018 - Na udaru niso le naše površinske pravice, pač pa sam temelj ostalih pravic - pravica do svobodnega iskanja informacij brez fizičnih ovir in strahu pred povračilnimi ukrepi in posledicami. Brez te pravice se vse ostale podrejo kot domine. Anonimnost zato ni razkošje, ampak predpogoj za demokracijo v današnjem pomenu besede.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Spoštovanje človekovih pravic❯Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Efektivna transparentnost❯Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Kaj pa informacijska družba?
12. julij, 2018 - Informacijska družba, kot družba 21. stoletja, je ključnega pomena v razvoju vsake države. V Evropski uniji je povsod na prvem mestu, na njenem področju se dogajajo tektonski (kvantni) premiki, pri nas pa se je politika zaveda le kot simpatične floskule in ji ne izkazuje niti najmanjše pozornosti, čeprav bi morala biti sestavni del vsake pretekle in prihodnje reforme.
Članek se posveča naslednjim programskim točkam: Zasebnost, nadzor in varovanje podatkov❯Svoboden, nevtralen in hiter internet❯Svobodna programska oprema❯Digitalna ekonomija❯